REHAkompleks

Masaż

Masaż i terapie tkanek miękkich

MASAŻ GŁĘBOKI

Masaż tkanek głębokich to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. Ta metoda pracy jest skuteczna w problemach takich jak: przykurcze mięśniowe, zaburzenia równowagi mięśniowo- powięziowej, entezopatie (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, entezopatia rozcięgna podeszwowego).

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy to skuteczny sposób na niektóre kontuzje i utrzymanie dobrej formy w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Masaż sportowy wspomaga także organizm przed wysiłkiem fizycznym, w jego trakcie i po uprawianiu sportu. Pomaga usunąć zakwasy, usuwa napięcie mięśni, relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku.

ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE

Technika rozluźniania mięśniowo- powięziowego jest jedną z najskuteczniejszych form rozluźniania układu powięziowego lub mięśniowo- powięziowego, przy czym – w przeciwieństwie do wielu innych form terapii – wykonywana jest w sposób niezwykle subtelny i bezpieczny. Celem rozluźniania mięśniowo- powięziowego, nazywanego “uwalnianiem” mięśniowo- powięziowym [ang. myofascial release], jest usunięcie restrykcji tkankowych w ciele. W rozluźnianiu mięśniowo- powięziowym nie koncentrujemy się na miejscu bólu lecz na zaburzeniach w układzie powięziowym. Podstawą tej terapii jest badanie palpacyjne i techniki manualne, wykonywane z dostosowaniem się do stanu klinicznego pacjenta.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

zabieg stosowany u naszych pacjentów z problemami z obrzękiem m. in. po operacjach i zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg polega na manualnym masażu, którego celem jest usprawnienie krążenia i odprowadzeniu zalegających płynów do okolic węzłów chłonnych. Podczas wizyty pacjent dostaje zalecenia do domu a w trakcie terapii często wykonywany jest zabieg Tecar Winback. Pierwszy drenaż wraz z konsultacją trwa do 2 godzin.

Drezdenko

ul. Poniatowskiego 1A

+48 733 281 333

Kostrzyn n/Odrą

ul. Sikorskiego 16

+48 733 050 601

Gorzów Wielkopolski

ul. Wyszyńskiego 155

+48 604 128 195