REHAkompleks

Wady postawy

Diagnostyka wad postawy, badanie komputerowe stóp

BADANIE KOMPUTEROWE STÓP

Komputerowe badanie stóp – analiza podobarometryczna – jest nowoczesną metodą diagnostyki jakości podporu stopy. Dzięki badaniu możemy precyzyjnie określić wady stóp i stawów skokowych. Badanie podobarometryczne odbywa się w dwóch fazach (statyczne i dynamiczne). Badanie dostarcza danych do analizy jakości chodu. Komputerowe badanie stóp powinno wykonać się po rozpoznaniu jednego objawów: - płaskostopie, koślawość lub szpotawość stępu, koślawość kolan, bóle stóp, stawów skokowych, kolan, bioder, stawów krzyżowo-biodrowych, pojawiające się odciski lub modzele, haluxy (paluch koślawy), ostroga piętowa, stopa cukrzycowa.

DOBÓR INDYWIDUALNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH

Indywidualne wkładki ortopedyczne pozwalają na dopasowanie wkładek do każdej stopy i każdego obuwia. Największą zaletą indywidualizowania wkładek jest możliwość uwzględniania wad stóp oraz rodzaju aktywności ruchowej. Tworzymy wkładki: korygujące ustawienie stóp, kolan i całej postawy, odciążające miejsca problematyczne (odciski, modzele, kurzajki), amortyzujące przeciążone punkty stóp, odpowiednie dla wielu zespołów chorobowych tj. ostrogi piętowe, stopa cukrzycowa, dziecięce, dobrane aby wspierały fizjologiczny rozwój stopy dziecka, wkładki ICB tworzone na miejscu (z termoplastycznego materiału, z możliwością kilkukrotnego modelowania ustawienia).

TERAPIA WAD POSTAWY, INDYWIDUALNA REHABILITACJA

Dobieramy indywidualne ćwiczenia skierowane pod wady postawy u dzieci. Na pierwszej wizycie pacjent jest diagnozowany i oceniane jest ustawienie kluczowych punktów na ciele, po czym fizjoterapeuta przedstawia zestaw ćwiczeń, które pacjent ma wykonywać w domu przez określony czas. Główne problemy, z którymi przychodzą do nas pacjenci to wady postawy: plecy okrągłe, koślawość/ szpotawość stępu i kolan, płaskostopie poprzeczne i podłużne, nieprawidłowe ustawienie łopatek, skrzywienia kręgosłupa, osłabione mięśnie posturalne, nieprawidłowe ustawienie miednicy.

KINEOD (ANALIZA 3D POSTAWY CIAŁA)

KINEOD to innowacyjne urządzenie na rynku do analizy w 3D postawy ciała, w szczególności pleców i kończyn dolnych. Dzięki technologii pozyskiwania obrazu za pomocą podczerwieni. KINEOD jest w pełni bezpieczny. KINEOD przynosi istotne korzyści kliniczne dla obiektywnej oceny opartej na pełnej rekonstrukcji ciała 3D.

Drezdenko

ul. Poniatowskiego 1A

+48 733 281 333

Kostrzyn n/Odrą

ul. Sikorskiego 16

+48 733 050 601

Gorzów Wielkopolski

ul. Wyszyńskiego 155

+48 604 128 195