REHAkompleks

Zajęcia grupowe

Najbardziej kompleksowy ośrodek leczenia i rehabilitacji narządu ruchu w województwie lubuskim

YOGA MEDYCZNA

Joga medyczna -stanowi połączenie klasycznych asan z aktualną potrzebą ruchową człowieka. Wykorzystywane podczas zajęć ćwiczenia oraz asany oparte są na naturalnych ruchach, które sprawiają ,że poszczególne taśmy anatomiczne znajdujące się w naszym ciele, zwiększają zakres ruchu w stawach. Dzięki temu zyskujemy większą świadomość ciała, wzmocnienie mięśni , a codzienne czynności przestają być problemem. Joga medyczna ma również wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Dzięki zastosowaniu technik medytacyjnych, oddechowych oraz relaksacyjnych, osiągamy niezbędne umiejętności związane z wyciszeniem organizmu oraz koncentracją. Ćwiczenia oddechowe poprawiają wydolność płuc i pomagają w leczeniu chorób o charakterze astmatycznym. Joga medyczna polecana jest szczególnie dla osób z problemami kręgosłupa, narządów ruchu, jest niezastąpiona po wcześniejszej rehabilitacji oraz w dolegliwościach związanych po przebyciu Covid. Joga medyczna polecana jest dla każdego bez względu na wiek.

YOGA RELAKSACYJNA

Jest połączeniem technik jogi powięziowej oraz mindfulnessu. Celem zajęć jest opanowanie prostych technik oddechowych, medytacyjnych i jogowych, które będą stanowić wsparcie w codziennym życiu. Zajęcia składają się z krótkiej medytacji, części głównej, praktyki oddechowej oraz relaksu. Joga relaksacyjna polecana jest szczególnie dla osób zmagających się z przewlekłym stresem, bezsennością, lękiem, depresją itp. Odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku.

PILATES

To system ćwiczeń opracowany przez Josefa Humbertusa Pilatesa, polegający na uelastycznieniu i wzmocnieniu poprzez rozciąganie, wszystkich mięśni ciała.  Pilates zawiera elementy jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych(wzmacniających wewnętrzne mięśnie).  Regularne ćwiczenie metodą Pilates wpływa na odciążenie kręgosłupa, poprawę postawy ciała, wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania oraz obniżenie poziomu stresu. Uczestnicy zajęć nauczą się, czym jest neutralna pozycja kręgosłupa, jak prawidłowo ustawić miednicę oraz jak aktywizować centrum ciała pobudzając mięśnie głębokie brzucha. Zajęcia składają się z krótkiej rozgrzewki, części głównej oraz relaksu. Pilates jest ogólnorozwojowym rodzajem treningu, który harmonijnie wzmacnia wszystkie partie naszych mięśni.

ZAJĘCIA ZDROWY KRĘGOSŁUP

to specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne mające na celu poprawę ruchomości kręgosłupa, jak i dbałość o mięśnie w jego obrębie. Stosowane podczas zajęć ćwiczenia wzmacniają mięśnie grzbietu, pomagają wypracować prawidłową sylwetkę, uwalniają od dolegliwości bólowych, pozwolą w przyszłości uniknąć poważniejszych schorzeń kręgosłupa tj. zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienia.

ZAJĘCIA KOREKCYJNE

głównym założeniem gimnastyki korekcyjnej jest niwelowanie, za pomocą właściwie dobranych ćwiczeń, zmian w układzie ruchu oraz poprawienie równowagi pomiędzy poszczególnymi grupami mięśniowymi. Celem prowadzonych ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni posturalnych oraz uelastycznianie poprzez rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych. Ćwiczenia korekcyjne kształtują i utrwalają właściwy nawyk dotyczący postawy ciała. Zajęcia składają się z ćwiczeń antygrawitacyjnych, propriocepcyjnych, (czucie głębokie), oddechowych, równoważnych, posturalnych oraz siłowych. Szczególnie polecane dla dzieci i młodzieży.

TRENING MEDYCZNY

Stanowi połączenie treningu funkcjonalnego i fizjoterapii, jest formą leczenia poprzez ruch. Indywidualnie dobrane ćwiczenia przygotują organizm do powrotu do czynności sportowych zwiększając ich efektywność. Skierowany jest do osób, które po leczeniu chirurgicznym bądź fizjoterapii, potrzebują kontynuowania rehabilitacji, wracają do sportu po przebytym urazie oraz chcą poprawić swoją sprawność w życiu codziennym. Trening ten opiera się na poprawie siły, wytrzymałości, motoryki, propriocepcji, stabilizacji, mobilności, świadomości ciała oraz poprawy wzorców ruchowych, w których poprzez ćwiczenia angażujemy całe łańcuchy mięśniowo-powięziowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie. Trening medyczny jest realizowany zawsze w formule „jeden na jeden” z fizjoterapeutą lub trenerem medycznym. Terapeuta, po wykonaniu wywiadu i diagnostyki funkcjonalnej pacjenta, dobiera dla niego odpowiedni zestaw ćwiczeń, dzięki czemu pacjent pozostaje pod opieką specjalisty, który uczy go prawidłowego ruchu, koryguje błędy, tak aby trening był jak najbardziej efektywny, a przede wszystkim – bezpieczny. Każdy pacjent otrzymuje do domu zalecenia oraz ćwiczenia, które powinien wykonywać do kolejnego spotkania. Zatem, jeśli towarzyszą Ci dolegliwości bólowe stawów, mięśni lub ścięgien, prowadzisz siedzący tryb życia, przeszedłeś zabieg operacyjny i chcesz odbudować utracone zakresy ruchu, siłę czy kontrolę nerwowo-mięśniową lub jesteś sportowcem i wracasz po kontuzji do swojej dyscypliny, to trening medyczny jest dla Ciebie!

Grafik zajęć

Wtorek
- 19:00 pilates
- 20:15 joga medyczna

Środa
- 18:30 zdrowy kręgosłup

Czwartek
- 19:00 joga medyczna
20:15 pilates & stretch

Piątek
- 18:30 joga relaksacyjna

Drezdenko

ul. Poniatowskiego 1A

+48 733 281 333

Kostrzyn n/Odrą

ul. Sikorskiego 16

+48 733 050 601

Gorzów Wielkopolski

ul. Wyszyńskiego 155

+48 604 128 195